DekaBank влезе в светлината на прожекторите, като получи заветния лиценз за попечителство на криптовалути от германския BaFin и Европейската централна банка.
Този ход, съгласно Закона за банките, я превръща в една от малкото традиционни банки, наред с Commerzbank, която официално навлиза в пространството на дигитални активи.
Банката постоянно разширява своите крипто разрешения. По-рано тази година тя получи одобрение да оперира като регистратор на крипто ценни книжа, което дава възможност за директно емитиране на ценни книжа, базирани на блокчейн, без посредници.
DekaBank е също така член-основател на блокчейн платформата SWIAT, в която се наблюдават забележителни случаи на използване, като например емитирането от Siemens на дигитални облигации на стойност 300 милиона евро.
Регулаторната рамка на Германия, макар и бавно развиваща се, се оказа стабилизираща сила в европейския крипто пейзаш.
Неотдавнашното приемане на Закона за надзор на крипто пазарите (KMAG) привежда националните политики в съответствие със стандартите на ЕС за MiCA, проправяйки пътя за институционален растеж в сектора.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.