Една от най-известните инвестиционни банки в света се занимава с пускане на попечителски услуги за съхраняване на Биткойн за инвестиционни фондове, които искат да държат криптовалути.
Позовавайки се на много анонимни източници, запознати с въпроса, Bloomberg съобщава, че Goldman Sachs, втората по големина инвестиционна банка, провежда дискусии за това да стане една от първите масови финансови институции, държащи активи за криптираща валута.
Тази услуга би била от полза основно на фондовете за криптовалута, но би могла да има и далеч по-големи ползи, тъй като би премахнала една основна пречка, която не позволява на институционалните инвеститори като пенсии и дарения да се чувстват комфортно да добавят крипто активи към своите портфейли.
Goldman обаче все още не е потвърдила публично, че е изследвала такъв тип услуга.
„В отговор на интереса на клиентите към различни цифрови продукти изследваме как най-добре да им служим в това пространство“, се казва в съобщението на говорител на Goldman Sachs. „В този момент не стигнахме до заключение относно обхвата на предлагането на цифрови активи.“
По-точно, това е същата реплика, която говорителите на Goldman дадоха в отговор на по-ранни съобщения, че фирмата е пускала търговско бюро за Биткойн, което продължи да издава дори дни, преди да обяви окончателно, че е наело търговецa на криптопродажби Джъстин Смит, и да помогне на фирмата да стартира бюро за крипто търговия.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.