Докато Китай е известен със своята доста неприятелска позиция към криптовалутите, ситуацията е значително по-различна, когато става дума за блокчейн технология.
Те са много добре настроени към технологията и са склонни да го разширят и да се конкурират с други народи, които правят същото.
В опит да направи това, най-големият китайски търговец на дребно, JD.com, реши да си сътрудничи с Ying Wu College of Computing на института по технология на Ню Джърси. Освен това, към двете структури се присъединява ISCAS (Институт по софтуер към Китайската академия на науките).
Въпреки факта, че блокчейн технологията вече е приета и подкрепена в много страни по света, тази технология все още не може да намери по-широко приложение. Това се дължи на няколко въпроса, като предизвикателства, свързани със стабилността, проблеми, свързани с ефективността, и други. Такива са проблемите, които трите организации ще се опитат да разрешат, освен да проучат други аспекти на тази технология. Изследването се очаква да продължи няколко години и да се проверят няколко зони на блокчейн, за да се разшири и да се открият нови случаи на употреба.
Това представлява само най-новото движение, което Китай, или компания, базирана в Китай, прави, за да доразвие технологията. Досега имаше много доклади за блокчейн фирми, които бяха много успешни. Някои доклади дори твърдят, че Китай финансира блокчейн компании, търсейки да стане водеща страна, когато става дума за тази технология.
Засега изглежда, че властите на Китай се стремят да запазят контрол над тази технология. Но те също са повече търсят да я разширят още повече, поради което насърчават иновациите чрез стартирането на множество инициативи.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.