Около 350 милиарда евро могат да влезнат на крипто пазара.
Нов закон бе приет в Германия, който позволява на 4,000 специални фонда, и на нови специални фондове, да инвестират до 20% в Биткойн и Етериум.
Досега на подобни фондове им бе забранено да разпределят какъвто и да било процент в крипто.
Този закон е имплементация на директива на Европейския съюз, което предполага, че остатъка от ЕС може да е на път да приеме подобни закони.
Законът не е специфичен за крипто, като по-скоро цели да даде на пенсионни и осигурителни фондове, които често използват специални фондове, възможността да диверсифицират.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Revolut добави търговия с Polkadot (DOT)
Изглежда Германия е единствената юрисдикция досега, която премахва тези рестрикции. Още през 2018 г. много мениджъри на пенсионни фондове в САЩ се оплакваха, че не могат да инвестират в Биткойн, като настояваха за борсово търгуван фонд на BTC, за да получат изложение.
С приемането на този нов закон, в най-добрия случай могат да влязат около $410 милиона в Биткойн. Това са над 60% от текущата пазарна капитализация на криптовалутата.
Специалните фондове правят дългосрочни инвестиции, което прави BTC значително по-привлекателен като инвестиция, тъй като позволява да се абстрахират от краткосрочната волатилност.
Колко от тези фондове ще диверсифицират в Биткойн – тепърва предстои да видим. Законът влиза в сила в рамките на следващите 48 часа.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.