Криптовалутите стават все по-популярни в сферата на гейминга и виртуалните имоти. Това наскоро започна все повече да се подразбира, тъй като почти $1 милион в криптовалута се търгува във виртуални светове само през последните седем дни.
За блокчейн технологията отдавна е известно, че има много случаи на използване в сектора на видеоигрите, а геймърите са склонни да бъдат силни привърженици на криптовалутите. Изглежда, че има ясна връзка между възстановяването на пазара и значително увеличаване на използването на криптовалути в гейминг пространството.
През последните седем дни се случиха огромни инвестиции в най-добрите платформи за виртуална собственост. Decentraland , най-големият виртуален свят, базиран на криптовалути, има над $600 000 в обем на търговия, тъй като eнтусиастите сега се състезават за закупуване на виртуални недвижими имоти в базиран на блокчейн дигитален свят. Инвеститорите правят значителни инвестиции и в други платформи, като The Sandbox и Cryptovoxels, изтласквайки общата сума почти до седем цифри.
Други видове интеграция на криптовалута също се осъществяват в сектора на видеоигрите. По-рано този месец, нов Minecraft сървър, SatoshiQuest, излезе на живо. Този Minecraft свят дава възможност на играчите да участват в ‘ Биткойн лов на съкровища’. Наградите идват от таксата за вход в играта, която е в размер на $1 в Биткойн.
Сега криптовалутите често се използват за покупка и продажба на артикули в играта в широк спектър от виртуални светове, често на неофициална основа, а разработчиците на игри бързо създават опции за покупки в играта чрез криптовалути.
Гейминг индустрията отдавна твърди, че наследената инфраструктура за транзакции не е подходяща за техните продукти. Най-вече покупките, направени с кредитни / дебитни карти, налагат такси, които правят микро покупките непрактични. Също така, безграничният характер на виртуалните светове често създава проблеми с конкретни валути. Не е изненадващо, че някои разработчици сега се обръщат към блокчейн за решение.
Миналият октомври бе пуснат плъгин Nano за Unreal Engine. Вече е възможно интегрирането на Nano плащания във всяка игра, изградена на тази платформа. Това е забележително, тъй като Nano е безплатен, което прави възможни микро транзакции. Подобни разработки се случват и в Биткойн мрежата Lightning Network.
Обединяването на криптовалутите с гейминг отваря вратата към редица данъчни и регулаторни предизвикателства. Службата за вътрешни приходи на САЩ премахна изискването за отчитане на транзакции, включващи токени в дадена игра, но въпреки това, изисква отчитане на транзакции, извършени с валути, базирани на блокчейн, като Биткойн.
Освен това, използването на криптовалута в игри може да влезне в разрез със законите за борба с хазарта или да нарушава KYC (Опознай своя клиент) правилата. Някои крипто критици всъщност твърдят, че видеоигрите могат да бъдат използвани за пране на пари или избягване на санкции.
Следователно няма съмнение, че геймингът може да изиграе огромна роля за въвеждането на криптовалутите в мейнстрийма и това очевидно е в ход. Въпреки това, сега са създадени нови предизвикателства, които също ще трябва да бъдат решени.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.