Публикуван е пълен списък на кредиторите, на които управляваната от Сам Банкман-Фрийд фалирала криптоборса - FTX дължи пари.
По-рано през ноември 2022 г., адвокатите на FTX подадоха документи, според които компанията можеше да има над един 1 милион кредитори.
На 25 януари тази година адвокатите на FTX внесоха матрицата, съдържаща информация за кредиторите на криптоборсата в съда по несъстоятелност на Съединените щати за окръг Делауеър. Документът е дълъг 115 страници и съдържа имената им.
Списъкът разкрива глобална мрежа от авиокомпании, хотели, благотворителни организации, банки, компании за рисков капитал, медии и крипто компании, заедно с американски и международни правителствени агенции.
Имената на 9,693,985 клиенти на FTX със средства, заседнали на борсата, обаче бяха цензурирани в документа по молба на криптоборсата.
Големите технологични играчи Apple, Netflix, Amazon, Meta, Google, LinkedIn, Microsoft и Twitter също са споменати като кредитори, а The New York Times, The Wall Street Journal и CoinDesk са сред посочените медии.
Сред известните крипто и свързани с Web3 компании, на които FTX дължи пари са Bittrex, Coinbase, Chainalysis, Circle, Galaxy Digital, Yuga Labs, Sky Mavis Messari и структури на Binance.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този крипто сектор ще бъде основата на следващия бичи пазар – Pantera Capital
Като кредитори са изброени също данъчните служби на множество щатски агенции в САЩ и федералната служба за вътрешни приходи (IRS), както и държавни органи в Япония, Австралия и други.
FTX дължи не само на големи предприятия, но и на по-малки компании, тъй като в списъка фигурират базирано в Насау предприятие за борба с вредителите и градински център.
Заявлението не включва размера на задълженията на всеки субект и включването му в списъка не означава, че е имал търговска сметка с FTX.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.