Franklin Templeton следи отблизо няколко нововъзникващи области в Биткойн екосистемата.
Инвестиционната компания е особено заинтересована от напредъка след одобрението на Биткойн ETF по-рано тази година.
Те се фокусират върху решенията от втория слой на BTC, които имат за цел да подобрят мащабируемостта и скоростта на транзакциите, както и стратегиите за доходност, които биха могли да повлияят на начина, по който Биткойн генерира възвръщаемост.
Също така Ordinals, които позволяват на потребителите да прикрепят дигитални данни като изображения към отделни BTC единици, като по този начин ефективно създават NFT в мрежата, и предложението OP_CAT – функция, която би могла да опрости транзакциите и да даде възможност за по-сложни смарт договори чрез разширяване на възможностите за скриптове на Биткойн. Освен това Franklin Templeton следи отблизо развитието на Етериум мрежата.
Те са развълнувани от нововъведения като паралелното прилагане, което обещава да подобри ефективността на обработката на транзакциите, и новите механизми за доходност, които биха могли да оптимизират възвръщаемостта.
Компанията се интересува и от алтернативни решения за наличност на данни, предназначени да гарантират, че блокчейн информацията остава достъпна и надеждна, както и от „blobs„, които представляват специализирани пространства за съхранение на данни, предназначени да намалят таксите за транзакции.
Тези инициативи отразяват по-широката стратегия на компанията за инвестиране в блокчейн технологии, които биха могли да окажат значително въздействие върху бъдещето на дигиталните финанси.
Биткойн се приближава към нови върхове и всички признаци сочат, че може би не след дълго ще подобри предишния си рекорд.
Съобщава се, че Украйна подготвя законодателство, което ще ѝ позволи официално да добави Биткойн към националните си резерви, което потенциално ще я превърне в една от първите страни, които правят това.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Скокът на Биткойн над $104,000 през тази година не е заглушил скептиците. Всъщност, през 2025 г. има 11 нови „смъртни акта“ – публични декларации, че криптовалутата е обречена – което надхвърля общия брой от миналата година.