Добрата серия на Биткойн в началото на 2024 г. определено се влоши, поради което все още има опасения, че крипто пазарът ще се сблъска с намаляване на инерцията.
На първо място, BTC бе на своя връх от почти $74,000 по-рано тази година, а спот борсово търгуваните фондове (ETF) за Биткойн отчасти си заслужиха своето одобрение. През второто тримесечие представянето му бе доста мудно, след което халвинг събитието даде известен тласък.
Цената на водещата криптовалута се е понижила през това тримесечие, докато цените на акциите и облигациите са се повишили. Bloomberg твърди, че световните акции, фиксираната доходност и суровините са изпреварили Биткойн, който е поевтинял с около 5%.
Разликата между ръста на традиционните активи и този на BTC сочи, че крипто пазарът може да се забави в бъдеще, тъй като традиционните играчи на фондовия пазар продължават да отчитат положителна възвръщаемост, докато BTC остава назад.
Що се отнася до мудното представяне на Биткойн може да се прочете и бюлетина на Ноел Ачесън “ Криптовалутите се превърнаха в макропазар„. Според документа по-голямата част от ETF-ите може да не се купуват от нови инвеститори, а по-скоро да се „плащат“ с вече притежавани от тях BTC токени. В резултат на това може да се да се повиши цената.
Търсенето на Биткойн продукти е основната точка на анализа на стратезите на JPMorgan Chase, написан от Николаос Панигирцоглу. От твърденията на Bloomberg към момента продуктите са привлекли нетни потоци на обща стойност около $15 милиарда.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.