Изтекли документи показват участието на традиционни финансови фирми, включително Mayzus Financial Services (MFS), в глобална финансова корупция, както разкри BuzzFeed News.
FinCEN документите включват 36 доклада за подозрително поведение от страна на Mayzus Financial Services, която е най-споменаваният субект във всички изтекли документи.
Mayzus Financial Services е базиран в Англия онлайн платежен процесор, който предполагаемо е бил замесен в обслужването на клиенти, които са замесени в пране на пари чрез Биткойн. Броят пъти, в които фирмата бива спомената може да бъде видян в по-долната картинка.
В допълнение, докладът твърди,че MFS е бил посредник в прането на откраднатите от Mt.Gox средства чрез BTC-e платформата. Mayzus Financial Services каза в изявление във FinCEN документите, че сред клиентите им са:
Правни субекти, които може да са оператори на BTC-e обмена или частни лица, които може да са собственици или служители на BTC-e обмена…
Руската медийна компания ForkLog се свърза със собственика Сергей Майзъс, който отрече да е замесен. Според докладите, той изпратил обяснение на репортера от BuzzFeed Джон Темплон, настоявайки да премахне името на компанията му от публикацията и заплашил със съд, за да ‘предпази бизнес репутацията си’.
През юли 2017-та, предполагаемият създател на борсата – Александър Виник – беше основния заподозрян в хакването на Mt.Gox, който се срина към началото на 2014-та, като в резултат бяха откраднати около 800 BTC ($4 милиарда по онова време).
Прочетете още по темата тук.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.