Кати Ууд, основател на ARK invest и ветеран в управлението на хедж фондове се обръща към Федералния резерв на САЩ с ново отворено писмо.
В публикация на уебсайта на ARK Ууд казва, че Фед изглежда взема решенията си въз основа на две променливи: заетост и обща инфлация.
Основателката на ARK смята, че и двете са изоставащи показатели и поставя под въпрос решението на Фед да продължи единодушно да повишава лихвените проценти.
Според Ууд цените на суровините са по-добри показатели за бъдещето.
Цените на стоките са водещи показатели – нагоре по веригата в етапите на обработка. Повечето цени на суровините са достигнали своя връх и, с изключение на храните и енергията, намаляват на годишна база. Без съмнение цените на храните и енергията са важни, но не смятаме, че Фед трябва да се бори и да засилва глобалната болка, свързана с шока в предлагането на селскостопански и енергийни суровини, причинен от нахлуването на Русия в Украйна.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 20% от крипто измамите във Великобритания са осъществени чрез Binance
Ууд също така твърди, че натрупването на запаси изглежда „претоварва“ производителите и търговците на дребно.
В условията на едноцифрен ръст на продажбите през последното тримесечие запасите в Walmart и Target се увеличиха съответно с 25.5% и 36.1%. Последните тримесечни резултати на Nike сочат, че дисбалансът в запасите се е задълбочил. Въпреки ръста на продажбите от само 3.6%, запасите на Nike са се увеличили с 44.2% в световен мащаб!
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.