Фармацевтичният гигант Merck търси патент за начина, по който да използва блокчейн, за да проследява стоките, докато те се движат през веригата за доставки.
Публикувано миналия четвъртък и подадено през декември 2016 г., патентната заявка очертава метод, чрез който блокчейн може да се използва за съхраняване на информация за физически обект – в този случай за отделен продукт – и получава актуализации, когато се придвижва напред от своята точка на произход. Тази разпределена мрежа може да се използва за съхраняване на информация, удостоверяваща автентичността на елемента.
С други думи, основният въпрос тук е борбата с фалшифицирането. Merck вече поддържа вътрешни процеси за елиминиране на фалшиви стоки, които се движат чрез своите системи, а предложеният патент изглежда така, сякаш ще се вмести в тези по-големи усилия.
Merck отбелязва, че технологията „дава възможност за сигурно и надеждно съхранение на резултатите от четенето с много висока цялост на данните, така че по същество е невъзможно да се манипулират или изтрият или по друг начин да се скъсат или да се загубят такива данни, неволно или умишлено изтриване или поради корупция на данните.“
Освен това съхраняваната информация може да бъде достъпна, когато има достъп до блокчейн, което позволява безопасно и разпределено съхранение и достъп до съхраняваните резултати от четенето, например за проверка на целостта, като проверка дали даден доставчик на продукт, маркиран с комбинираната маркировка за сигурност, както е описана тук, всъщност беше инициаторът на продукта или пък не.
Дали Merck ще се премести в „пускането на хапчета върху блокчейн“ остава да се види, но компанията е предприела редица инициативи към днешна дата в рамките на технологичното пространство.
Компанията е член на Enterprise Ethereum Alliance, с представител на фирмата, която ръководи работната група за здравни грижи на групата, когато тя стартира миналата година.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).