Четиримата основатели на най-голяматa в света стабилна монета предполагаемо притежават индивидуална стойност от над $1 милиард, което се дължи на рязкото нарастване на пазарната капитализация на Tether (USDT), достигнала исторически връх.
Въпреки продължителния мечи пазар за дигиталните активи, компанията, чието седалище е на Британските Вирджински острови, отчете забележителна печалба от $1.5 милиард през първото тримесечие на 2023 г. Освен това от Forbes отбелязаха, че USDT представлява над 50% от ликвидността на целия крипто пазар.
Ако отчетените финансови данни са точни, Tether може да бъде продадена за до $9 милиарда, което ще направи четиримата топ мениджъри милиардери.
Джанкарло Девасини, главният финансов директор и собственик на над 40% от Tether, сега се оценява на минимум $4 милиарда, считан за мозъка на успеха на компанията.
Главният изпълнителен директор Ян Лудовикус ван дер Велде и главният технологичен директор Паоло Ардоино притежават акции на компанията, оценени на по $1.8 милиарда. Освен това Стюарт Хьогнер, изпълняващ длъжността главен юрисконсулт на компанията, притежава дял на стойност $1.2 милиарда.
Настоящата оценка на Tether обаче може да бъде повлияна от регулаторни промени. Както отбелязва Forbes, одобрението на регулациите за стабилните монети в Конгреса може да даде конкурентно предимство на по-съвместимите алтернативи на USDT.
По последни данни пазарната капитализация на USDT е достигнала нов исторически връх, приближавайки $84 милиарда. Компанията за анализи IntoTheBlock също така разкри, че предлагането на USDT в обращение е отбелязало почти 30% увеличение от началото на годината досега.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.