Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
В неотдавнашно съобщение до последователи си авторът на „Богат татко, беден татко“ обясни подкрепата си за Биткойн , посочвайки два ключови принципа: Стойността се скрива, когато лоши пари наводнят системата, а мрежите увеличават богатството. Според него и двете се отнасят пряко към начина, по който функционира светът – и ВТС – днес.
Вместо да спестява в това, което той нарича „фалшиви пари“, Кийосаки предпочита активи, които правителствата не могат да инфлират по свое усмотрение. За него това означава злато, сребро и все повече Биткойн. Но повече от неговата редкост, именно децентрализираната мрежа зад BTC го прави толкова мощен – за разлика от повечето други дигитални активи, които той счита за лишени от реална полезност или устойчивост.
Кийосаки също споделя мнението на Майкъл Сейлър от Strategy, който е начело на една от най-големите корпоративни покупки на Биткойн в историята. С над половин милион BTC в активите си, компанията представлява институционалната увереност, която според Кийосаки ще определи бъдещето на ВТС.
За него водещия дигитален актив не е просто хеджиране – той е това, за което умните пари тихо се подготвят. И тези, които продължават да игнорират тези „закони на парите“, предупреждава той, ще останат на губещата страна на системата.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.
Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.