Главният изпълнителен директор на MicroStrategy и Биткойн (BTC) максималист Майкъл Сейлър отново изрази подкрепата си за актива.
Той обясни проблемите, свързани с прехвърлянето на стойността на физически активи като злато, акции на компании или дялово участие и недвижими имоти по време на Австралийска крипто конференция.
Говорейки за основния консенсусен механизъм за доказателство за залог (PoW), Сейлър подчерта, че Биткойн има подкрепа под формата на собствен хардуер за добив на енергия на стойност $20 милиарда и още толкова в разходи за електроенергия.
Той също така подчерта слабостите на традиционните активи като златото и земята, като добави:
Ако притежавате имот в Африка, никой няма да иска да го наеме от вас, ако живеят в Лондон. Но ако имате един милиард долара в Биткойн, можете да ги дадете назаем или […] под наем на когото и да било по света.
Сейлър подчерта високите разходи за поддръжка и данъци, свързани с притежаването и наследяването на физическа собственост в дългосрочен план, което в случая с Биткойн не съществува.
Геополитическото напрежение по света също определя вида на активите, които биха могли да се пренасят в различни юрисдикции, обясни Биткойн ентусиаста.
Биткойн представлява собственост, която можете да придобиете на малки части, които можете да носите със себе си навсякъде. Можете да ги дадете на децата на децата на децата си. И след 250 години може би вашето семейство все още ще притежава собствеността.
Сейлър твърди, че само свръх богатите имат свободата да предават богатството си, без да се притесняват, че ще им бъде отнето с данък, „освен ако не е Биткойн“. Предприемачът повтори, че мрежата на криптовалутата не е хаквана повече от 13 години и в момента е „най-сигурната мрежа в света“.
В заключение Сейлър подчерта редовните подобрения, които се правят в мрежата на Биткойн, за да стане тя по-бърза и по-сигурна, заедно с иновациите около приложенията на втори и трети слой.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум е застрашен от срив на цената, според експерти
В контраст с мнението на Сейлър, математикът и писател Насим Талеб наскоро сравни Биткойн с „тумор“.
Талеб заклейми съвременната икономическа среда, като заяви, че тя е довела до създаването на „тумори“ като Биткойн и, че подобни явления вредят на икономиката, в предаването Squawk Box на CNBC на 15 септември.
Смятам, че имахме 15 години Дисниленд, който по същество разруши икономическата структура. (…) Фед прекали, като понижи лихвените проценти твърде много. (…) Вие вредите на икономиката, създавате балони, създавате тумори като Биткойн.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.