Home

Ето защо не трябва да държите криптовалутите си на борса

26.11.2019 10:00 3мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето защо не трябва да държите криптовалутите си на борса

Преди близо 10 дни, руската Федерална служба за сигурност, ФСБ, беше свързана със загубата на клиентски средства - на стойност около $450 милиона - от затворената вече борса за криптовалути WEX.

И на 15 ноември, Shanghai Internet Finance Rectification Agency обяви, че ще натисне местните крипто борси, според Asia Times.

Докато борсите предлагат добра ликвидност и сигурност при търгуване, все повече истории се разпространяват за хакове, кражби и измами.

Кадан Щаделман, технически директор на Komodo , проектът, който стои зад децентрализирания обмен AtomicDEX, каза, че проблемът е много по-задълбочен: „По своята същност най-големият проблем на централизирания модел за обмен се крие в огромното доверие, което трябва да приемете като потребител“, каза той.

Чрез централизиран обмен потребителите трябва да се доверят на компетентността на борсата в работата с фондове, инфраструктура и системи за сигурност. Още по-лошото е, че Щаделман посочи как централизираните борси „могат да бъдат лесно достъпени от властите чрез съдебни разпореждания и други принуждаващи средства“.

„Не само потребителите биха могли да изгубят активите си, но и личните им данни биха могли да попаднат в собствеността на правителство с по-малко от етични цели … да го кажа категорично, на определени места по света, ако използвате централизирана борса, все едно поставите голяма мишена на гърба си“, каза той.

В допълнение, каза изследователят по сигурността Хари Денли, „няма гаранция, че самата борса е платежоспособна“, визирайки деня на ProofOfKeys. Всяка година на 3 януари – датата на създаване на Биткойн – участниците изтеглят средствата си от борси до портфейл, който контролират. Идеята: да се напомня на хората да обмислят дали борсата е платежоспособна.”

Разбира се, „най-реномираните борси ще бъдат прозрачни и ще покриват загуби (обикновено само тези, които са пряко следствие от техните политики за сигурност, а не поради компроментиране на отделните потребители)“, заяви Денли.

Единият вариант е да използвате частен портфейл. Със собствения си портфейл, казва Джъстин Смит, главен технологичен директор на peer-to-peer протоколa SIBEX:

Никога не трябва да разкривате на никой друг колко пари имате под ръка, така че да не се насочват престъпници към вас, както и конкурентите, и борсите, да не се възползват от вас. Също така имате последната дума за това как и кога премествате средствата си.

Друга предпазна мярка би била използването на децентрализирана борса. Както казва Щеделман: „В подходящ DEX потребителите винаги имат пълен и безпрецедентен контрол върху своите частни ключове и средства“.

Каквото и да правите, Денли ни напомни, че запазването на по-голямата част от вашите средства със собствените ви ключове ви позволява да „си спестите главоболие от хакване на борса“. Дръжте си вие активите и имайте повече псевдоанонимност. Избягвайте да изпращате KYC информация, за да върнете всичките си средства и изберете политиките за сигурност, които защитават вашите пари.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Биткойн: Програмист търси £495 милиона заради изгубен хард диск

Джеймс Хауелс води съдебна битка за обезщетение в размер на £495 милиона ($647 милиона), след като градският съвет на Нюпорт блокира иска му за разкопаване на сметище.

12.10.2024 22:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Grayscale разширява гамата си от инвестиционни крипто продукти

От Grayscale обявиха, че обмислят да пуснат на борсата няколко нови актива като самостоятелни инвестиционни продукти или като част от предложения за различни активи.

12.10.2024 21:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Полицията в САЩ разследва разпространението на фалшиви сто доларови банкноти

Полицията в Клеър, Мичиган, разследва поредица от инциденти с фалшиви банкноти от $100, след като в клон на Isabella Bank са открити поне пет фалшиви банкноти.

12.10.2024 19:30 1мин. четене Kosta Gushterov

БРИКС: Управителят на иранската централна банка коментира новата платежна система

Според управителя на иранската централна банка Мохамадреза Фарзин Русия е предложила нова система за трансгранични плащания за страните от БРИКС.

12.10.2024 19:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.