"Виталик: Историята на Етериум" - дългоочакваният документален филм, чиято премиера е насрочена за септември, ще предложи личен портрет на Виталик Бутерин, съосновател на Етериум блокчейна, и трансформиращата еволюция на неговия пионерски проект.
Документалният филм е част от по-широката инициатива „Ethereum Stories“ и е придружен от поредица от късометражни филми, чието пускане е планирано за септември 2024 г.
Филмът, режисиран от Зак Инграси и Крис Темпъл, известни с работата си по „The Meme Economy„, е в процес на създаване в продължение на повече от три години, като улавя ключови моменти от пътешествието на Етериум. Той е финансиран чрез платформата за групово финансиране Mirror.xyz, като е събрал 1,035.96 ETH (приблизително $2.9 милиона).
„Виталик: Историята на Етериум“ разглежда технологичния напредък и човешките разкази, които стоят зад глобалното въздействие на Етериум, като цели да привлече зрители от крипто общността и извън нея.
Официалният трейлър на документалния филм ще дебютира на 23 юли в мрежата на Zora, като зрителите ще имат възможност да подкрепят разпространението му чрез добив на токени. Билетите за събитието за прожекция в мрежата ще бъдат пуснати в продажба на 26 юли на адрес ethereumfilm.xyz, преди световната премиера на 18 септември и последващото пускане в кината и в дигитален формат в края на 2024 г. и началото на 2025 г.
Този документален филм се присъединява към нарастващата вълна от филми, проучващи личностите и иновациите в крипто индустрията, отразявайки нарастващата ѝ значимост сред популярните медии наред с проекти като филма на Bloomberg за Сам Банкман-Фрийд и документалния филм на Coinbase за собственото ѝ развитие.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.