Виталик Бутерин, основателят на Етериум (ETH), посочи три основни прехода, които трябва да се случат, за да може платформата да запази позициите си в бъдеще.
В неотдавнашна публикация в блога си Бутерин подчерта значението на мащабируемостта, сигурността на портфейла и неприкосновеността на личните данни като ключови области, с които Етериум трябва да се справи.
За да се гарантира еволюцията на Етериум в зряла и удобна за потребителите платформа, следните технически преходи трябва да се осъществят едновременно:
Бутерин предупреди, че непостигането на мащабируемост може да доведе до високи транзакционни разходи, което ще насочи продуктите към централизирани решения като алтернатива.
Недостатъчната сигурност на портфейла също може да накара потребителите на Етериум да мигрират към централизирани борси, търсейки по-голяма защита за своите активи.
Освен това, ако Етериум продължи да разчита единствено на публични транзакции, потребителите може да изберат централизирани алтернативи, за да скрият поне частично данните си.
Бутерин подчерта значението на техническата осъществимост и достъпност за обикновените потребители, като подчертава необходимостта да се отговори на това предизвикателство.
Екипът зад Pi Network отговори на неотдавнашните забележки на главния изпълнителен директор на Bybit Бен Джоу, който отхвърли легитимността на проекта и изключи възможността за бъдещо листване на борсата.
Известен крипто анализатор вижда потенциал в базирания на Solana меме токен Dogwifhat (WIF), но остава предпазлив.
Ки Йонг Джу от CryptoQuant наскоро обяви началото на алткойн сезона, но този път нещата са различни. Вместо типичния поток от капитали от Биткойн към алткойни, той подчерта, че това са притежателите на стабилни монети.
Компанията Franklin Templeton официално се включи в надпреварата за спот Solana борсово търгуван фонд, като на 21 февруари подаде заявление S-1 в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).