Начало » Ето какво трябва да знаете, ако търгувате Биткойн фючърси

Ето какво трябва да знаете, ако търгувате Биткойн фючърси

07.06.2020 17:10 4 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето какво трябва да знаете, ако търгувате Биткойн фючърси

Търговията с Биткойн (BTC) фючърси може да изглежда лесна на пръв поглед, но има редица такси, които инвеститорите, които търсят големи печалби от сделки с висок ливъридж, игнорират.

В допълнение към таксите за търговия, инвеститорите също трябва да са запознати с променливия процент на финансиране, който много борси налагат и дори мейкър и тейкър таксите трябва да се вземат предвид.

Нека разгледаме три неща, които всеки крипто търговец трябва да знае за търговията с Биткойн фючърси.

Знайте процента на финансиране

Има доста скрити разходи при търговия с Биткойн фючърсни договори. Най-основният е процентът на финансиране, начислен за всички безсрочни фючърси. Тези инструменти са известни също като постоянни суапове и такива такси се прилагат при всяка борса.

Процентът на финансиране може да не е подходящ за краткосрочните ливъридж трейдъри, тъй като се таксува на всеки 8 часа и рядко надвишава 0,20%.

За по-дългосрочен инвеститор това представлява почти 20% на месец, което е значително намаляване на всички очаквани печалби. Тази такса варира в зависимост от търсенето на ливъридж от лонг купувачи към шорт продавачи.

Както е показано на графиката по-горе, положителните цифри показват, че купувачите ще плащат такава такса на продавачите, а обратното важи, когато процентът на финансиране е отрицателен.

Таксите се събират върху ливъридж сумите

Повечето търговци обикновено пренебрегват таксите за търговия, тъй като 0,075% изглежда като доста ниска цифра, но е важно да се отбележи, че тези разходи се таксуват предварително въз основа на изтъргуваната сума на заема.

Инвеститор, депозиращ 0,01 BTC, ще плаща същите такси за таксуване за търговия с $3000, както друг търговец, депозиращ 1 BTC. Това се равнява на 0,075% * 3,000 = 2,25 долара, намалявайки маржа и потенциалните печалби.

В търговията има и други такси, като мейкър поръчки, които трябва да влязат в борсовата книга над или под пазарните нива. Има и такси за вземане, които се правят при поръчки, които са изправени пред незабавно изпълнение.

Борсите също ще приспадат още $2,25 от маржа на търговеца, за да покрият потенциалните такси за ликвидация. Ако приемем, че Биткойн е на ниво от $10 000, първоначалният депозит от $100 долара от 0,01 BTC сега изисква печалба от 4,7%, за да се прекъсне дори след търговията с $3000, като се имат предвид тейкър таксите.

Възможно е да се избегнат такива разходи, като се използват мейкър такси, което означава, че поръчките не могат да се изпълняват на пазарна цена.

Мейкър таксите също влияят на резултатите


В горната книга с поръчки, поставянето на поръчка за покупка на нивото от 9 400 USDT би довело до мейкър такса. От друга страна, продажбата на 9,460 USDT би довела до 0,075%  тейкър такса.

Повечето фючърсни борси предлагат отрицателна такса за мейкъри, което изглежда като доста добра сделка, тъй като на търговците след това им се плаща за търговия. Тази стратегия може да работи за изключително съзнателни инвеститори, въпреки че тази илюзия за безплатни пари почти сигурно ще навреди на повечето.

Щом човек направи поръчка, целият свят ще го осъзнае. Ако има достатъчно купувачи на определено ниво, производителите на пазара вероятно ще го скалпират, като поставят поръчки с няколко цента напред.

Въпреки че една поръчка може да не задейства такава дейност, алгоритмичните стратегии за търговия (ботове) наблюдават активност, подобна на стадо. Чрез пазарно изпълнение на поръчки човек в крайна сметка плаща повече такси, но избягва да наддава с 10 или 100 долара повече за пропускане на цената.

Как да се възползвате от мейкър таксите

За трейдъри на времеви рамки, които са повече от седмица, има много смисъл да избягват плащането на такси. Отрицателните такси трябва да се разглеждат като стимул да се придържаме към своите цели и да поставяме стоп загуби, и да приемаме предварително поръчки за печалба, вместо да използваме пазарни поръчки.

Има само положителни последици от тази стратегия, например, човек може да избегне цените през целия ден и също така помага на търговец да се придържа към техния план.

Kрос марж съществува като по-добър вариант


Има два начина да се менажира маржин, въпреки че настройката по дефиниция е ‘крос маржин’. Тази настройка използва цялата депозирана сума в сметката като обезпечение за всяка сделка. Това е най-добрата настройка за почти всеки търговец, независимо от нивото му на опит.

Избирайки изолиран марж, човек ще може ръчно да зададе максимално допустимия ливъридж за всеки договор.

Тази ситуация ще доведе до задействане на автоматизирани стоп загуби по-рано, придвижвайки изпълнението към автоматизиран двигател за търговия.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Доминицията на Tether предвещава проблеми за Биткойн, твърди водещ анализатор

Според трейдъра и анализатора Джейсън Пицино, пазарните наблюдатели трябва да се подготвят за потенциални препятствия в крипто пространството.

15.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн: Майнинг индустрията започва да акумулира, тъй като пазарния натиск отслабва

Биткойн миньорите изглежда преразглеждат стратегията за резервите си след дълъг период на разпродажби.

14.05.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Корпоративните Биткойн активи достигнаха $16 милиарда през 2025 г.

Най-големите купувачи на Биткойн през 2025 г. няма да бъдат дребните търговци, нито дори гигантите в ETF сферата – а бизнеса.

14.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Аризона отхвърли законопроекта за Биткойн резерв, но предприема мерки за защита на крипто потребителите

Последният опит на Аризона да интегрира дигиталните активи в системата си за публични финанси се сблъска с противоречиви резултати тази седмица.

14.05.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.