Биткойн се покачи до нива около $44,000 точно преди Коледа, предизвиквайки радост сред притежателите му и крипто ентусиастите.
Промяната беше забележителна. Понастоящем водещата криптовалута се търгува с около 160% по-високо, отколкото по това време миналата година – период, в който настроенията спрямо криптовалутите бяха забележимо понижени.
Този драматичен обрат възпламени отново оптимизма за бъдещето на Биткойн и на по-широкия пазар.
Анализирайки данните, споделени от Hyblock Capital, се виждат преобладаващите пазарни настроения на алчност, което подсказва за потенциално повишено акумулиране през следващата година.
И все пак, на фона на тези положителни настроения се появи тревожен сигнал, който привлече вниманието на анализаторите и вероятно ще забави бързия възход на Биткойн.
Предлагането на Биткойн за прибиране на печалби достигна 89% – ниво, което Santiment, популярна компания за проучвания на веригата, счита за „опасно„.
Това повишение показва по-голяма вероятност инвеститорите да си осигурят печалби, което би могло да окаже краткосрочен натиск за понижаване на стойността на BTC.
От Santiment предполагат, че по-благоприятният диапазон за това съотношение попада между 40-70%. Настоящите нива оправдават по-голяма предпазливост от страна на инвеститорите, насочващи се към новата година.
Въпреки това някои пазарни експерти остават бичи настроени към най-голямата криптовалута в света. Главният изпълнителен директор на индийската борса за криптовалути BuyUcoin Шивам Такрал подчерта положителните сигнали, произтичащи от срещата с участието на Blackrock, Nasdaq и SEC относно Биткойн ETF.
Израел прави стъпки в крипто сектора, като регулаторът на ценни книжа одобри шест взаимни фонда за Биткойн, управлявани от компании като Migdal Capital Markets и Phoenix Investment.
Американските спот Биткойнборсово търгувани фондове (ETF) преживяха три поредни дни на отливи, възлизащи на близо половин милиард долара.
Metaplanet, която често е сравнявана с японската MicroStrategy, си осигури 4 милиарда йени чрез облигации с нулева лихва.
Индексът на цените на производителите в САЩ (PPI) за януари отчете повишение от 3.5%, което надхвърли 3.3% през декември, което е сигнал за продължаваща инфлация.