Начало » Ето как Tether влияе на регулациите за стабилните монети в САЩ

Ето как Tether влияе на регулациите за стабилните монети в САЩ

16.02.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето как Tether влияе на регулациите за стабилните монети в САЩ

Tether, компанията, която стои зад най-големята стабилна монета, активно работи с американските законодатели, тъй като дискусиите около регулирането на стабилните монети набират скорост.

Тъй като Конгресът работи по ново законодателство за дигиталните валути, подкрепени с фиатни пари, Tether се опитва да повлияе на процеса, за да гарантира, че нейните интереси са представени.

Компанията често е била в центъра на спорове поради опасения за прозрачност, тъй като никога не е била подлагана на пълен одит. Вместо това тя разчита на тримесечни отчети от счетоводната компания BDO. Въпреки тези опасения Tether продължава да доминира на пазара на стабилни монети, съставлявайки около 60% от сектора, който се оценява на приблизително $230 милиарда. Освен това влиянието ѝ се разпростира и върху традиционните финанси, като компанията притежава над $114 милиарда в облигации на американското министерство на финансите.

Паоло Ардоино, главен изпълнителен директор на Tether, потвърди, че компанията се ангажира пряко с ключови политици, за да даде своя принос към предложените разпоредби. Той подчерта, че емитентът се ангажира да работи в рамките на регулаторната рамка и да гарантира, че нейната гледна точка ще бъде взета предвид. Миналата седмица в Конгреса бяха внесени три различни законопроекта, отнасящи се до надзора на стабилните монети, и Tether активно участва в дискусиите около тези законодателни усилия.

Ардоино заяви, че компанията не се стреми да избегне регулацията, а иска да помогне за оформянето на правилата, които ще определят бъдещето на индустрията. Той призна несигурността около крайния резултат, но подчерта важността на това да бъдем част от разговора.

Конгресменът Брайън Стийл, който оглавява подкомисията за дигиталните активи към Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите, потвърди, че Tether участва в дискусиите, свързани със STABLE Act – законопроект, на който е съавтор заедно с конгресмена Френч Хил. Междувременно бяха представени две други законодателни предложения – едно от републиканския сенатор Бил Хагърти и друго от конгресменката от Демократическата партия Максин Уотърс.

Тъй като законодателите се стремят да финализират новите правила още през април, Tether скоро може да се сблъска с по-строги изисквания за прозрачност, включително потенциален мандат за пълни месечни одити. Резултатът от тези дискусии може да окаже голямо влияние както върху дейността на Tether, така и върху по-широкия пазар на стабилни монети.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Трилиони в държавен капитал чакат яснота по отношение на криптовалутите в САЩ

Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.

11.05.2025 18:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Великобритания се стреми да доминира в дигиталните финанси с план за регулиране на криптовалутите

Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.

11.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Реформата за стабилните монети се бави в Сената – какви са причините?

Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.

09.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на Coinbase настоява за регулиране на стабилните монети

Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.

07.05.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.