Наскоро бяха споделени изтекли документи на известната частна крипто компания FTX, които разкриват как се представя миналата година.
Крипто борсата е отчела приходи в размер от $1.02 милиарда според одит за 2021 г.
Както отразиха от CNBC това е ръст от 1,000% на годишна база с оперативни приходи от $272 милиона, които са били само $14 милиона 2020 г.
Според отчета за първото тримесечие на 2022 г. FTX е на път да демонстрира подобно представяне тази година.
Борсата разчита основно на такси, като дериватните ѝ продукти са отговорни за лъвския дял от приходите.
Повечето приходи на платформата идват от клиенти извън САЩ, като американското дружество на компанията (FTX U.S.) е отговорна за по-малко от 5% от приходите.
Борсата е похарчила около 15% от приходите си за маркетинг и реклами, като планира да инвестира още около $1 милиард в рамките на следващите няколко години.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Сливането е събитие тип „продай новината“ – Мелтем Демирорс
FTX е придобила компании в Кипър, Швейцария, Германия, Гибралтар, Сингапур, ОАЕ, Турция и други.
Не е ясно как се справя борсата в последните месеци, като от CNBC подчертаха, че акциите на конкурентната Coinbase са паднали със 70%. Предполага се, че макроикономическите условия са влошили представянето на компанията, но не е ясно колко.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.