Етериум прави значителни крачки в стремежа си да бъде напълно дефлационен актив, след като регистрира първата седмица от дефлационното емитиране.
Въпреки че това може да не е тенденция, засега това е малък поглед към бъдещето на това, което предстои за мрежата.
На фона на впечатляващото представяне на цените и нарастващото търсене, Етериум отбелязва 7 последователни дни дефлационно емитиране. Това означава, че в рамките на срока е унищожен повече ETH, отколкото е създаден от копаене.
Основата за въвеждане на дефлация бяха положени от London хард форка чрез въвеждането на механизъм за изгаряне. Оттогава са били изгорени над $3 милиарда и данните от Ultrasound Money разкриват, че ежедневно се изгарят 15,000 ETH, което се оценява на около $60 милиона предвид текущите цени.
Цените на газа също може да играят роля в скорошната тенденция на актива. През последните седмици цените на газа се повишиха драстично до степен, че средните транзакционни разходи в мрежата бяха над $50.
“Поради текущото издаване на PoW (4.5%), дефлационният ETH не беше нещо, което се очакваше да се случи до ‘The Merge’ [сливането]”, казва Антъни Сасано, съосновател на EthHub в The Daily Gwei. Преходът към ETH 2.0 се очаква през 2022 г., но все пак това е рядък поглед към бъдещето на актива.
Не Пропускай: 5 криптовалути, които да следите до края на 2021 г.
Етериум продължи силното си представяне през октомври, като се изкачи, за да достигне нов исторически връх от $4,664. Пазарната капитализация на втората по големина криптовалута е $535 милиарда.
Когато Етериум 2.0 бъде пуснат, той ще въведе нещо повече от просто дефлационен натиск. Аналитичната фирма Ultrasound прогнозира, че след приключване на прехода, предлагането на актива може да бъде намалено с 2% годишно.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Dogecoin възвръща инерцията си, тъй като крипто пазарът се развива във възходяща посока, разпалвайки отново спекулации за връщане към най-високите си стойности за всички времена.
ARK Invest тихомълком увеличи експозицията си към Solana, като инвестира с два от своите технологични ETF-и, сигнализирайки за нарастващото доверие в дългосрочния потенциал на блокчейна.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е склонна да разшири обхвата на крипто ETF-ите отвъд Биткойн, като цели 72 предложения за спот борсово търгувани фондове, свързани с криптовалути, вече очакват преглед.
Coinbase официално пусна регулирани от CFTC фючърсни договори, свързани с XRP, с което направи значителна стъпка напред за институционалното приемане на свързания с Ripple токен.