Установено бе, че Етериум се използваше като хедж срещу акции и злато между декември 2017/2018 година.
Тъй като цената на водещата криптовалута, проби нивото на съпротива от $10,000, нещата изглеждат чудесно за Биткойн. Но след леко потапяне на цената, водещата криптовалута успя да се пребори с нивото от $10,000 още веднъж, по-рано тази седмица. Всъщност тя успя да се издигне над $10,000 два пъти през седмицата досега.
Много хора гледат на Биткойн като на „схема за бързо забогатяване“, но други го разглеждат като сигурно убежище. Водещата криптовалута в крайна сметка ще се превърне в глобален хедж. Или поне това е темата на дебата на крипто пазара.
Според проучване, публикувано наскоро от държавния щатския университет в Сан Хосе, Етериум беше установен като хедж срещу акциите и златото за периода декември 2017/2018. Проучването подчерта, че по отношение на валутните пазари се вижда, че алткойна действа като „интрадей диверсификатор за щатския долар“.
„Eтериум може да служи като интрадей хедж срещу акциите на американския пазар и срещу златото. Също така, Етериум може да служи като сигурно интрадей убежище срещу пазарите на злато.“
Това е първото академично проучване, което разгледа връзката между Етериум, както и други криптовалути. Ще се подчертае обаче, че проучването е взело предвид само една година. Освен това, разглежданият период е на големи спекулации в ценовото действие на общото криптовалутно пространство.
XRP може да се подготвя за поредния значителен пробив, тъй като техническите сигнали са в синхрон, а регулаторният натиск продължава да отслабва.
Водещата стабилна монета на Tether, USDT, преминава през мащабна миграция – този път в полза на блокчейна на Tron.
Според последните проучвания на водещи изследователи в областта на криптовалутите, дизайнът на Етериум, базиран на консенсусния механизъм за доказателство за залог, може да му осигури по-силна защита срещу атаки в сравнение със системата на Биткойн, базирана на доказателство за работа.
Напрежението в общността на Cardano ескалира след сериозни обвинения срещу нейния основател, Чарлз Хоскинсън, за предполагаемо неправомерно управление на над 300 милиона ADA токена.