Epic Games, създател на графичния двигател Unreal Engine и издател на една от най-популярните видеоигри Fortnite, осигури $2 милиарда в нов кръг за набиране на средства, воден от Sony Group и KIRKBI, собственик на марката за играчки и развлечения Lego.
Съобщението е част от стратегия за бързо проследяване на целта на компанията да установи присъствие в метавселената.
Sony и KIRKBI инвестираха еднакво в сделката, като всяка отдели по $1 милиард при оценка след набирането на средствата от $31.5 милиарда. Тим Суини, основател и главен изпълнителен директор на Epic Games, запазва контрол върху частното дружество.
Sony, компанията, която произвежда конзоли за PlayStation, също инвестира $200 милиона в Epic миналия април.
Epic заяви, че допълнителните $2 милиарда ще бъдат използвани за „усъвършенстване на мисията на компанията за изграждане на метавселената и за подкрепа на нейното продължително разширяване„.
Не Изпускай: Ето какво разкрива анализ на движенията на Биткойн (BTC) китовете
Компаниите твърдят, че ще оформят бъдещето на метавселената, за да я направят безопасно и приятно преживяване за децата, като същевременно създадат дигитална среда за гейминг за младите хора.
Epic заявява, че с това ново финансиране трите фирми ще се съсредоточат върху разработването на нови форми на социално забавление, които изследват връзката между дигиталния и физическия свят.
Epic отбеляза рекорден растеж през последните години, подхранван от непрекъснатото разширяване на Fortnite и Unreal.
Освен това корпорацията търси да придобива различни компании, най-скорошната от които е Bandcamp, социална платформа за музика и артисти.
Въпреки това, то беше подложен на критики от обществеността заради антитръстовите си дела срещу Apple.
По време на процеса съдия заключи, че макар на Apple да е било разрешено да начислява комисионна, правилото срещу управлението на технологичния гигант е счетено за неподходящо.
Това е визия за виртуален свят от бъдещето, в който потребителите взаимодействат в триизмерни пространства чрез аватари.
Предполага се, че метавселената е революционно подобрение, което ще предефинира начина, по който хората пазаруват, общуват, играят игри и дори работят, а интересът към метавселената нарасна през последните месеци след ребрандирането на компанията майка на Facebook като Meta.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн скочи с 80% докато пазарът е на червено
В момента няма ясно описание на „метавселената“, главно защото тя не съществува, но широко се разглежда като мрежа от виртуални места, които ще позволят нови форми на онлайн свързаност.
Междувременно, в серия от скорошни значими придобивания в гейминг индустрията, Sony плати $3.6 милиарда за разработчика на видеоигри Bungie, студиото зад франчайзите Halo и Destiny.
Този ход идва след придобиването на Activision Blizzard от страна на Microsoft на стойност $70 милиарда, компанията зад Call of Duty и Candy Crush.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.
Основната фондова борса в Бразилия, B3, прави смела крачка към дигиталните активи с предстоящото пускане на фючърсни договори върху Етериум и Solana.
Gemini направи важна крачка в стратегията си за разширяване в Европа, осигурявайки регулаторно одобрение за предлагане на крипто деривати в целия Европейски съюз.