С наближаването на датата на Сливането броят на имената на домейни на Етерим нараства до два милиона.
За да привлече вниманието към неотдавнашния скок на броя на имената на домейни, разработчикът на ENS Ник Джонсън противопостави два важни момента в историята на ENS: че са били необходими пет години, за да се натрупат един милион имена на домейни, докато за достигането на два милиона са били необходими само 3.5 месеца.
През май 2022 г. Джонсън разкри, че ключовите показатели на ENS са достигнали рекордно високи стойности, включително регистрации, подновявания и приходи.
Имената на ENS домейни могат да функционират като NFT, адреси на уебсайтове или криптографски хашове. Приложението им като адреси на уебсайтове може да се сравни с начина, по който т.нар. Web2 адреси замениха тромавите адреси на интернет протоколи за достъп до ресурси в интернет. Вместо да въвежда адрес на крипто портфейл, за да изпрати средства, изпращачът може да използва ENS адреса на получателя.
Имената на ENS домейни завършват на „.eth“ и трябва да бъдат издадени в блокчейна на Етериум като NFT. Те могат да се търгуват на вторичните пазари за NFT.
Данни на Dune Analytics разкриват приблизително 379,000 нови регистрации на домейна .eth през юли 2022 г., което надминава предишния пик от 365,000 през май 2022 г.
На 19 август 2022 г. ENS DAO, общността, отговорна за поддръжката на ENS домейните, заяви, че търси управител на DAO фонда, за да осигури устойчивост на общността дори при липса на нови регистрации.
Най-скъпият ENS домейн досега е бил „paradigm.eth„, струвал на собственика 420 ETH през октомври 2021 г., малко преди Етериум (ETH) да достигне исторически връх от $4,800 на 10 ноември 2022 г.
ENS също така позволява на NFT да бъдат свързани с .eth домейни.
През май Джонсън заяви, че ENS е достигнал критична маса в приемането, като повечето портфейли го поддържат, подобрявайки използваемостта. Интересът към ENS домейните се е повишил от април 2022 г. насам, като са се формирали ексклузивни клубове като клуба „10k.“, включващ членове с имена на домейни между „0000“ и „9999„. Други забележителни групи са „Ethmoji 99„, с двусимволни имена на домейни между „0“ и „99„, и „Клуб 999„, с трисимволни имена на ENS, от „000“ до „999„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Tether увеличи паричните си средства и банковите депозити
Известни личности, притежаващи ETH домейн, са съоснователят на Eterium Виталик Бутерин, главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг и главният изпълнителен директор на Chain Дипак Таплиал. Всички те са свързали профилите си в Twitter със своите ENS имена.
Подобно на имената на домейни в Web2, за поддържане на собствеността върху домейна ENS трябва редовно да се плаща такса в касата на ENS DAO в щатски долари. Тъй като е NFT, изсичането на имена на ENS домейни също води до еднократна такса за газ.
През август 2020 г. Бутерин написа в Twitter, че три- и четирибуквените имена на ENS са активи с фиксирано предлагане и имат забележителна полезност.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.