Мултимилиардерът Илон Мъск, най-богатият човек в света сега, има нетна стойност от около $209 милиарда. Това са 861 милиарда Dogecoin (DOGE).
Докато Илон Мъск се надява тези пари да са достатъчни, за да стигнем до Марс, някои от DOGE общността мечтаят меме криптовалутата да стане валутата на червената планета в бъдеще.
Dogecoin ютубърът Мат Уолъс си направи труда да изчисли състоянието на Илон Мъск в DOGE. С нетната стойност в щатски долари от 209.4 милиарда, неговият еквивалент в най-популярната меме криптовалута е приблизително 861 милиарда DOGE, според туит на Уолъс.
Уолъс написа в Twitter, че това е повече от нетната стойност на Уорън Бъфет ($101.6 милиарда) и Бил Гейтс (132.4 милиарда), взети заедно.
Изпълнителният директор на Tesla и SpaceX отговори, че се надява сегашното му състояние да е достатъчно, за да създаде постоянна колония на червената планета. Смята се, че той е един от най-големите притежатели на Dogecoin в света, а Мъск наскоро призна, че притежава DOGE. Количеството на притежаваната от него меме криптовалута не е разкрито.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC одобри първия Биткойн ETF
Някои фенове на Dogecoin коменетираха, че DOGE може да се превърне в официална валута на Марс в бъдеще.
Както беше съобщено, шефът на Tesla подчерта значението на намаляването на таксите на DOGE и той също работи с екипа на Dogecoin върху това.
По-рано тази седмица той подкрепи туита на съоснователя на DOGE Били Маркъс, в който призова членовете на общността на Dogecoin да пускат DOGE нодове на своите компютри.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Вероятността спот Cardano борсово търгуван фонд (ETF) да получи зелена светлина до края на 2025 г. набира скорост – поне според пазарите за залoзи.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.