На 16 ноември новият шеф на Twitter Илон Мъск отправи ултиматум към служителите си. Според информацията служителите трябва да бъдат "изключително упорити" и да се ангажират да "работят дълги часове с висока интензивност".
Милиардерът не оставя много време за размисъл на служителите, като им е заявил, че трябва да вземат решение до 17:00 българско време на 17 ноември. Тези, които не са съгласни с новия темп на работа, ще бъдат уволнени и ще получат тримесечно обезщетение.
Мъск има за цел да подобри социалната платформа. Според него, за да се изгради Twitter 2.0 екипът ще трябва да бъде изключително ангажиран и целеустремен. Той сподели, че платформата ще бъде много по-инженерно ориентирана.
Един от първите ходове на милиардерът начело на компанията беше да уволни ръководството и главния изпълнителен директор на Twitter – Параг Агравал. Около седмица по-късно той освободи и борда на директорите, заявявайки, че е едноличен управител на социалната платформа.
Други проблеми за решаване според Мъск са измамите и ботовете, които тормозят платформата. Съдейки по резултатите от неотдавнашно проучване обаче, той все още не е успял да го направи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: FTX: За клиентите вероятно няма да има обезщетение
Милиардерът също така пренасрочи пускането на платената синя отметка за проверени потребители след като служители установиха уязвимости в системата. На 16 ноември той написа в Twitter, че ще отложи пускането на опцията за 29 ноември с цел да се увери, че тя е стабилна.
Punting relaunch of Blue Verified to November 29th to make sure that it is rock solid
— Elon Musk (@elonmusk) November 15, 2022
Въпреки че изглежда отдаден на платформата, откакто я е придобил, милиардерът би искал да се откаже от контрола по някое време:
Очаквам с течение на времето да намаля времето си изразходвано в Twitter и да намеря някой друг, който да управлява платформата.
Април донесе необичайна промяна на американския фондов пазар. Индексът S&P 500 се срина с повече от 10% през месеца, но след това се възстанови и затвори на ниво, което е само с 2% по-ниско от началната си стойност.
Криптовалутите може би са съществували много преди Доналд Тръмп да се върне в Белия дом, но под негово ръководство дигиталните активи се превърнаха от периферна технология в централен стълб на икономическата стратегия на САЩ.
Notcoin, едно от най-популярните имена в Web3 игрите през миналата година, твърди, че дните на безсмислените механизми от типа „tap-to-earn“ вероятно са към края си.
Мат Хуган от Bitwise вярва, че бъдещето на криптовалутите зависи по-малко от пазарите и повече от способността на Вашингтон да създаде законодателство.