Според доклад на New York Post милиардерът предприемач Илон Мъск отрича твърденията, че притежава Dogecoin (DOGE) и манипулира цената на токена.
В писмо, прегледано от изданието, адвокатът на Мъск, Алекс Спиро, заявява, че твърденията на ищците за собственост на Мъск върху портфейл с Dogecoin са неоснователни и безпочвени.
През юни 2022 г. Мъск, който е демонстрирал подкрепа спрямо криптовалутата, вдъхновена от меме, беше съден от група недоволни притежатели на DOGE, които твърдяха, че той е манипулирал цената на дигиталния актив, което е довело до финансовите им загуби.
Неотдавна ищците се опитаха да изменят жалбата си, обвинявайки Мъск, че е използвал различни методи като публикации в Twitter, участието си в „Saturday Night Live“ и плащане на инфлуенсъри, за да популяризира DOGE за своя лична изгода.
Ищците също така твърдят, че Мъск е продал Dogecoin на стойност приблизително $124 милиона, след като цената му се е покачила с 30% след решението му временно да промени логото на Twitter на кучето Шиба ину – символа на Dogecoin.
В отговор юридическият екип на Мъск твърди, че представените доказателства, които свързват Мъск с портфейлите, са чисто косвени. Спиро отбелязва в писмото, че единственото основание за иска е, че портфейлите са продавали Dogecoin в период, в който се твърди, че цените са се повишавали, както е посочено в третата изменена жалба.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Южна Корея предприе още една стъпка в репресиите срещу нерегистрираните крипто платформи, този път насочени към приложения, достъпни за потребителите на Apple.
Появи се теория, която твърди, че основателя на Binance Чанпен Джао работи тайно за Федералния резерв на САЩ.