Главният изпълнителен директор на Twitter и Tesla не е известен с премерените си изказвания и трезвия си публичен образ.
Въпреки това във вторник Илон Мъск даде обмислен финансов съвет на крипто ентусиастите и феновете на Dogecoin.
„Не съветвам никого да купува криптовалути или да залага фермата на Dogecoin“, каза той, докато говореше виртуално на конференция в Лондон, организирана от Wall Street Journal.
Предпазливите думи на главния изпълнителен директор към потенциалните инвеститори в криптовалутата са леко отклонение от колоритната – и правно натоварена – история на Мъск за насърчаване на токена.
Създаден в края на 2013 г., Dogecoin вероятно е първaта меме криптовалута, която обикновено е шега и инструмент за спекулации. С набирането на популярност на Dogecoin – сега пазарната му капитализация е над $10 милиарда, а всеки от тях струва приблизително седем цента – Мъск се включи в спектакъла, като дори се обяви за „Dogefather“ по време на скеч в Saturday Night Live.
Любителите на Dogecoin започнаха да следят Мъск и когато той публикуваше снимка на кучето си или пишеше в Twitter за криптовалутата (веднъж той заяви, че ще изяде Happy Meal, ако McDonald’s приеме токена като плащане) пазарната капитализация на криптовалутата рязко нарастваше
А през април логото на Twitter за кратко смени логото на платформата си от синята птица на кучето шиба ину – породата на кучето, изобразено в меме токена DOGE, което накара цената на криптовалутата да се покачи.
Всъщност повтарящите се намеци и очевидната подкрепа на Мъск за мемето накараха инвеститорите да подадат колективен иск срещу него, обвинявайки главния изпълнителен директор, че ръководи схема за повишаване на цената на Dogecoin.
Това обаче не е попречило на мултимилиардера да подкрепи любимото си DOGE.
На конференцията във вторник, въпреки квалификацията, че не насърчава непрофесионалистите да инвестират в токена, той заяви, че монетата все още е любимата му, тъй като има „най-добрия хумор“ и „има кучета“.
Екипът зад Pi Network отговори на неотдавнашните забележки на главния изпълнителен директор на Bybit Бен Джоу, който отхвърли легитимността на проекта и изключи възможността за бъдещо листване на борсата.
Известен крипто анализатор вижда потенциал в базирания на Solana меме токен Dogwifhat (WIF), но остава предпазлив.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Както казва бай ви Ганьо: Имал бол пари дал.