Въпреки че цената на Биткойн все още е на 4.5% от достигането на $69,000 към момента на писане, Илон Мъск пише в Twitter за тази ценова цел.
Ексцентричният предприемач публикува снимка на двойка, която се взира в цените на Биткойн и Етериум от леглото си, като двете най-големи монети са с цени от $69,000 и $4,200.
BTC достигна връх малко над $67,000, преди да се отдръпне. В момента той се търгува малко над $66,000.
По-специално, Мъск пропусна възможността да спомене цената от $69,420, която според Антъни Помплиано би могла да ‘разбие интернет‘.
Числото 420 сега обикновено се свързва с Tesla, след като шефът му написа в Twitter, че ще направи компанията частна на $420 (и беше съден от Комисията за ценни книжа и борси на САЩ за това). Оттогава 20-ти април е обявен за ден на Илон Мъск от наподобяващата култ общност на Tesla.
Не Пропускай: Биткойн не може да бъде спрян, какво следва?
Числото 69 също изглежда има специално значение за Мъск въз основа на по-ранните му туитове.
Като интересен факт, миналия октомври цената на Tesla Model S беше променена на $69,420.
Може да се каже, че общността на криптовалутите може да очаква все повече шеги за 69 и 420 от Мъск.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.