След месеци на колебания, съдебни дела, словесни обвинения и почти пропуснат съдебен процес Илон Мъск вече официално е собственик на Twitter.
В четвъртък вечерта технологичният мултимилиардер приключи сделката за закупуване на социалната медия на стойност $44 милиарда. Той също така започна своята ‘чистка’ като в четвъртък бяха уволнени най-малко четирима висши мениджъри на Twitter, включително главният изпълнителен директор и главният финансов директор.
Ексцентричният предприемач, който се самоопределя като „абсолютист на свободата на словото“, заяви, че иска да превърне платформата на социалната медия в по-свободно място за всички видове коментари и че ще „отмени постоянната забрана“ за достъп до услугата на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп.
Binance, най-голямата борса за криптовалути в света, потвърди, че е инвеститор в колосалната сделка.
„Целта ни е да играем роля в обединяването на социалните медии и Web3, за да разширим използването и приемането на крипто и блокчейн технологиите„, се казва в изявление на Binance, цитирано от главният изпълнителен директор на компанията Чанпен Джао.
По-рано тази седмица CZ потвърди, че Binance ще се придържа към предишното си обещание да отдели $500 милиона за офертата на Мъск за закупуване на социалната платформа, като подчерта, че сделката ще даде възможност да се помогне за свързването на социалните медии и новините с Web3.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ 3 алткойна за ноември 2022 г.
Късно в четвъртък Джао се включи в Twitter, за да съобщи, че Binance вече е превела посочената сума като част от сделката.
Our intern says we wired the $500 million 2 days ago, probably just as I was being asked about Elon/Twitter. https://t.co/gM65GHUnZC
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) October 28, 2022
Binance за първи път разкриха плановете си да подкрепят придобиването в подадена до Комисията по ценните книжа и борси (SEC) информация през май тази година като тогава главният изпълнителен директор на борсата определи този ход като „малък принос към каузата“.
Основните спонсори, които помогнаха на шефа на Tesla и SpaceX да финансира сделката, включват Morgan Stanley, Bank of America и Barclays, като всеки от тях е предоставил най-малко $2.5 милиарда дългово финансиране за сделката, според Forbes.
Други инвеститори, участващи в придобиването, включват Sequoia Capital, Qatar Investment Authority и Fidelity Management & Research, наред с много други, според CNBC.
Поредица от предупреждения повишава възможността крипто пазарът да навлиза в мечи етап.
OKX официално навлиза на крипто пазара в САЩ, разкривайки планове за внедряване на своята централизирана платформа за търговия и услуга за портфейли в цялата страна.
В ход, позициониращ Панама Сити в челните редици на дигиталните финанси в Латинска Америка, кметът Майер Мизрахи разкри, че градът скоро ще започне да приема плащания в криптовалути за различни обществени услуги, включително данъци, разрешителни и дори автобусни билети.
Тъй като търговското напрежение нараства и икономическите сигнали стават все по-трудни за разчитане, най-големите американски банки публикуват тримесечни резултати, които отразяват както устойчивостта, така и предпазливостта.