Противно на това, което мнозина биха могли да си помислят, Илон Мъск, най-богатият човек на планетата, не прекарва целия си ден в мисли за Dogecoin.
В неотдавнашен туит главният изпълнителен директор на Tesla и SpaceX се обърна към нарастваща критика относно честите му крипто туитове, заявявайки, че поведението му в Twitter „определено“ не представлява реалното разпределение на портфейла му.
В момента акаунтът в Twitter на човека, стоящ зад двете най-революционни компании на планетата, кипи от туитове, свързани с криптовалута.
Както се съобщава, Мъск тласната цената на Dogecoin нагоре вчера за пореден път, след като разкри, че синът му „Lil X“ е „toddler hodler“.
Същия ден той публикува Биткойн меме с Чък Норис и препоръча на последователите си да избягват портфейлите за криптовалута „на всяка цена„.
По-рано тази седмица Tesla разкри своята покупка на Биткойн за 1,5 милиарда долара, което накара други корпорации да обмислят да приемат криптовалутата.
Не би било изненадващо – предвид фокуса върху туитовете на главния изпълнителен директор, ценообразуването на Биткойн и последните драматични пазарни движения – SEC да задава въпроси за фактите и обстоятелствата тук.
Милиардерът и преди е имал проблеми със SEC заради своя акаунт в Twitter. През септември 2018 г. той изплати 20 милиона долара за уреждане на обвиненията за измами с ценни книжа с регулатора.
Aave, един от водещите протоколи в децентрализираните финанси, достигна нов етап, като вече има над $40 милиарда в депозити на своите кредитни пазари.
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).