DWS Group, дъщерно дружество на известната финансова институция Deutsche Bank, проучва потенциални инвестиции в сектора на криптовалутите в опит да се възстанови от миналогодишния спад на световните пазари.
Съобщава се, че се водят преговори главният изпълнителен директор на DWS Group, Стефан Хупс, да получи миноритарен дял в две базирани в Германия криптофирми: Deutsche Digital Assets, фирма за управление на криптовалутни активи, и Tradias, компания за търговия с дигитални активи, собственост на Bankhaus Scheich.
В неотдавнашен разговор за приходите Хупс заяви, че настоящият спад на криптопазара може да предостави интересни инвестиционни възможности за DWS Group.
Компанията се стреми да възстанови растежа си, след като през 2022 г. преживя отлив на $21.5 милиарда и значителен спад на управляваните активи, възлизащ на $114.8 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Половината криптовалути ще изчезнат от пазара – Кевин О’Лиъри
Въпреки че не са направени публични коментари от представители на DWS, Tradias или Galaxy, този ход следва тенденцията сред големите банки и компании за управление на активи, които навлизат на криптопазара.
Това включва BlackRock, най-голямата компания за управление на активи в света, която пое управлението на част от USDC резервите на Circle през ноември 2022 г. и JPMorgan, която подаде търговска марка за нов криптопортфейл с възможност за обмен и прехвърляне на дигитални валути.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Шон Невил, съосновател на Circle и настоящ изпълнителен директор на Catena Labs, стартира смело ново начинание, насочено към изграждането на финансова система, създадена специално за ерата на изкуствения интелект.
Ripple ускорява регионалните си амбиции с нов тласък в ОАЕ, сключвайки съюзи със Zand Bank и финтех стартъпа Mamo, за да разшири своята платежна блокчейн мрежа.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.