Адрес на Биткойн кит, създаден през 2013 г., е изпратил 5,000 BTC (приблизително $100 милиона) на Kraken, според фирмата за блокчейн анализи OKLink.
Последната транзакция, извършена от адреса, е направена през май 2021 г. Както съобщихме по-рано, голям брой портфейли на китове започнаха да излизат от хибернация през последните няколко седмици. Адреси, които са създадени преди почти десетилетие, започнаха масово да местят монетите си.
Според анализа, споделен от фирмата за криптографски проучвания CryptoQuant, това може да е знак за нарастващ натиск от продажби, като дългосрочните притежатели се стремят да ликвидират монетите си.
Въпреки това големите играчи е по-вероятно да продават авоари чрез извънборсови гишета, като по този начин е малко вероятно те да тласнат цената на Биткойн (BTC) много по-ниско, дори ако решат да продадат много монети едновременно. Възможно е също така китовете просто да преместват монети в различни портфейли.
Когато много стари портфейли местят монети, има спекулации за това дали такива прехвърляния могат да бъдат свързани с мистериозния създател на оригиналната криптовалута.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Колапсът на NFT пазара е налице, според Чамат Палихапития
През март Биткойн портфейл от епохата на Сатоши Накамото, който датира чак от 2010 г., прехвърли монети на стойност близо $20 милиона. Подобна транзакция, извършена от друг древен портфейл, се случи през април. Все пак е изключително малко вероятно някоя от тези транзакции да е свързана със Сатоши по какъвто и да е начин.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.