Сътрудникът на Bloomberg, Джаред Дилън, критикува Федералния резерв и други централни банки за масовото принтиране на пари по време на пандемията.
Дилън споменава, че доларът ‘няма присъща стойност’ и парите постепенно губят смисъла си поради икономическите стимули.
“Не си луд ако мислиш, че правителствата могат да изхарчат $ 10 трилиона – само за една година!” – пише Дилън.
На 23-ти март, най-силната централна банка разкри плана си за неограничено количествено облекчаване. Анализаторът PlanB, създателят на stock-to-flow модела на Биткойн , също отбеляза, че мерките са прекалени.
Важно е да имаме предвид, че Федералният резерв не създава пари от нищото, а вместо това ги заема срещу други активи.
Според Дилън е трудно последствията от тези стимули да бъдат предвидени. Тъй като доларът е резервна валута, едва ли ще има хиперинфлация като във Венецуела, но е разумно да се очаква ръст в инфлацията.
Върховният съд на САЩ отказа да се намеси в съдебно дело срещу Nvidia, като по този начин позволи на акционерите да продължат делото си относно приходите на компанията, свързани с крипто.
На 10 декември Шактиканта Дас завърши мандата си като управител на Резервната банка на Индия (RBI) и се възползва от възможността да изтъкне трайната си визия за индийската икономика, подчертавайки по-специално ролята на дигиталните иновации.
Делото за несъстоятелност на FTX продължава да се развива със значителни промени, тъй като последните документи разкриват възстановяването на милиони от политически дарения, направени от борсата.
Бившият председател на Фед в Кливланд Лорета Местер предполага, че Федералният резерв може да се наложи да преосмисли стратегията си за лихвените проценти в резултат на последните тенденции при инфлацията.