Турските инвеститори следят отблизо темата за данъчното облагане на криптовалутите, но министърът на финансите Мехмет Шимшек даде да се разбере, че в момента не се разглеждат данъци върху крипто и акциите.
В интервю за вестник Economy, Шимшек подчерта, че плановете за коригиране на общите данъчни ставки не са част от програмата им, което свидетелства за стабилни перспективи пред инвеститорите на тези пазари.
По повод на очакванията, свързани с потенциални данъчни пакети, той заяви:
През предстоящия законодателен период няма да въвеждаме данъчен пакет за увеличаване или намаляване на общите данъчни ставки.
Той отбеляза още, че правителството ще се съсредоточи върху прегледа на данъчните облекчения, като ги оцени за тяхната ефективност и ефикасност като част от по-широките съображения за фискалната политика.
Това съобщение успокоява инвеститорите, че няма да има незабавни промени в данъчната среда, засягащи криптовалутите и фондовите пазари.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.
Япония се готви да промени своите крипто регламенти с ново предложение, което ще раздели дигиталните активи на две отделни категории – една за бизнес подкрепени токени и друга за децентрализирани криптовалути като Биткойн.