Последните данни за веригата показват забележителен ръст при стейкингът на Етериум през последния месец, което е добра новина за мрежата.
Според данните на CryptoQuant от 20 май насам към мрежата за стейкинг на Етериум са се присъединили 59,894 нови участници. Този скок съвпадна с повишаването на шансовете за одобрение на спот Етериум ETF от анализаторите на Bloomberg Джеймс Сейфaрт и Ерик Балчунас до 75%.
Освен това притокът на нови стейкъри вероятно ще намали предлагането на Етериум в обращение, тъй като тези нови валидатори трябва да заключат значително количество ETH. Данните на Dune Analytics показват, че в момента са стейкнати над 33 милиона ETH, което представлява почти 28% от общото предлагане на криптовалутата.
Намаляването на предлагането на Етериум в обращение е бичи сигнал, тъй като помага за смекчаване на потенциалния натиск за продажба на токена. Този ефект се засилва, тъй като търсенето на Етериум се увеличава, а цената на ETH реагира на принципите на търсенето и предлагането.
Разпределението на ETH също подкрепя бичата перспектива. Пазарните данни на IntoTheBlock показват, че около 78% от предлагането на Етериум, включително стейкнатите ETH, се държат от дългосрочни притежатели – тези, които държат токена повече от година.
Тази концентрация на предлагането сред дългосрочните притежатели предполага, че е малко вероятно тези лица да продадат скоро своите притежания. Това е особено важно с оглед на очакваното увеличение на институционалното търсене на ETH, след като спот Етериум ETF започнат да се търгуват. Очаква се тези ETF-и да започнат да се търгуват скоро, потенциално след 8 юли, както предполага Балчунас, въпреки че по-ранните прогнози за стартиране на 2 юли бяха коригирани поради забавяния от страна на SEC.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.