По време на Финтех седмицата във Вашингтон Паоло Ардоино, главния изпълнителен директор на Tether, призова за рационално регулиране на криптовалутите в САЩ.
В дистанционно обръщение той подчерта, че Tether активно спазва изискванията на глобалните регулатори и че е необходимо да се създадат рамки, които да балансират между иновациите и защитата на потребителите.
Ардоино изрази оптимизъм относно появата на ясни регулации, подчертавайки ролята им за защита на потребителите, като същевременно насърчава напредъка на стабилните монети. Той изтъкна значението на водещата роля на САЩ в областта на технологиите, заявявайки, че разумните регулации могат да бъдат „спасителен пояс“ за хората в икономически затруднените страни.
Той също така отбеляза сътрудничеството на Tether с правоприлагащите органи в 45 държави, включително с ФБР и Сикрет сървис на САЩ, заявявайки, че малко финансови компании могат да се сравнят с нивото на съответствие и регулаторните взаимоотношения на Tether. Ардоино цитира солидната финансова подкрепа на компанията със 104% свръхобезпечени резерви предимно в американски държавни ценни книжа, което позволи да издържи на сериозни обратни изкупувания през 2022 г.
Компанията проучва възможности за кредитиране на търговци на суровини, за да се улесни по-бързият достъп до капитал, което може да доведе до революция в глобалната търговия със суровини.
По отношение на прозрачността Ардоино призна предишните критики и потвърди ангажимента на Tether за по-ясно оповестяване на финансовите данни. Той подчерта ролята на компанията за осигуряване на достъп до деноминирани в щатски долари активи на развиващите се пазари чрез закупуване на сериозни количества американски дълг.
Конгресменът Френч Хил, който също присъства на събитието, спомена за потенциални законодателни възможности за крипто регулации по време на сесията „lame duck“, въпреки че резултатите може да зависят от президентските избори през 2024 г. Ако законодателството се задържи в застой, той посочи, че крипто регулациите ще останат приоритет за 2025 г., особено при потенциални промени в ръководството на Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.