Платформата за крипто банкиране и финансови услуги Celsius Network (CEL) планира да самозастрахова средствата на своите потребители срещу непредвидими загуби, съобщи в Twitter нейният съосновател и главен изпълнителен директор Алекс Машински.
You asked for it and we listened. We will be launching a self insurance plan for all @CelsiusNetwork users that will cover all your coins, it will take us a few months but it will insure coins lent out to institutions and exchanges.
No one else has such insurance today.— Alex Mashinsky ©️ (@Mashinsky) February 5, 2021
„Вие го поискахте и ние ви послушахме. Ще стартираме план за самоосигуряване за всички потребители на @CelsiusNetwork, който ще покрие всичките ви монети, ще ни отнеме няколко месеца, но ще застрахова монети, отпуснати на институции и борси„, пише Машински, добавяйки:
Никой друг няма такава застраховка днес.
Самозастраховането е метод за управление на риска, при който компания или частно лице решава да не използва застрахователни компании на трети страни (които обикновено начисляват премия, надвишаваща очакваните загуби). За тази цел предприятието отделя определен набор от средства, които биха били използвани в случай на извънредна ситуация – и без да плащат никакви екстри.
В случая на Celsius, това означава, че платформата вероятно ще натрупа постепенно извънреден фонд, който ще се използва за покриване на неочаквани загуби, които могат да засегнат потребителите му.
Машински обаче не обясни кои загуби ще се считат за застраховани. Въпреки че хакерските атаки са отличен пример за извънредна ситуация, която трябва да бъде покрита от застраховка, има много други рискове, свързани с криптовалутите.
Стартирала през 2018 г., Celsius Network позволява на потребителите си да печелят доходност (лихви) по своите депозити в криптовалута и различни други услуги като заеми и директни плащания в дигиталния портфейл.
Освен че се използва в набор от вътрешни функции, родният токен CEL може също да намали разходите на потребителите, ако плащат с него за нещо.
През последните 30 дни цената на CEL намаля от около $6 до $4, но оттогава се стабилизира около $5.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.
Уорън Бъфет изрази загриженост за американската икономика, предупреждавайки, че стабилността и покупателната способност на долара са уязвими.
Въпреки че тези мита могат да променят динамиката на търговията, от Goldman посочиха, че канадските производители, които нямат алтернативни купувачи, вероятно ще трябва да поемат голяма част от допълнителните разходи чрез по-ниски цени, за да запазят достъпа си до пазара на САЩ.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.