Главният изпълнителен директор на онлайн платформата за търговия на дребно Shopify попита DeFi Twitter за идеи относно ролята на Shopify в пространството на децентрализираните финанси.
Изпълнителният директор на Shopify Тобиъс (Тоби) Лутке се обърна към Twitter, за да се консултира с децентрализираната финансова (DeFi) общност относно потенциалната роля на Shopify в пространството.
В туита Лутке попита какви са свързаните с търговията възможности за пространствотото на децентрализираните финанси, за които DeFi общността е най-развълнувана, както и поиска предложения за самата роля на Shopify.
Въпросите привлякоха редица отговори, включително искане за интегриране на Биткойн (BTC) Lightning плащания.
Имаше и няколко предложения за партньорство с топ проекти от DeFi сферата, включително Compound Finance (COMP) и Aave (AAVE).
Hey #DeFi Twitter . What are the commerce related opportunities that you are most excited about? What role do you want Shopify to play?
— Tobi Lutke (@tobi) April 2, 2021
Shopify обаче не убеди всички респонденти в тяхната сериозност. Потребителят на Twitter, Пол Евертън, заяви, че DeFi пространството може да не е „подходящо“ за компании, които работят в „реалния свят“ като Shopify, позовавайки се на високи такси за транзакции.
DeFi isn’t relevant to a company that operates in the real world like Shopify.
— Paul Everton (@realpauleverton) April 3, 2021
DeFi ентусиастите бързо изтъкнаха обаче, че това е вярно само ако пренебрегнете решенията от втори слой и че всъщност повечето са много по-евтини от 99,9% от транзакциите на Shopify.
Във всеки случай, размишленията на Shopify за бъдеща роля не само в криптовалутното пространство, но и в DeFi е одобрение за цялата индустрия от един от глобалните гиганти в света на онлайн търговията.
Търговската платформа интегрира BitPay и Coinbase Commerce миналата година, за да позволи на своите търговци да започнат да приемат няколко криптовалути като плащане.
Shopify също се присъедини към ръководената от Facebook Асоциация Libra миналата година, въпреки че редица големи компании се отказаха от участието си. Facebook разкри Libra през 2019 г. като опит да използва технология, базирана на блокчейн, за да обслужва хора, които имат ограничен достъп до финансови услуги.
Това предизвика ожесточена конфронтация между правителствата и регулаторните органи по света, тъй като те изразиха опасения относно потенциалното влияние на компанията върху глобалната финансова система. Всъщност, международната общност създаде работна група, ръководена от страните от Г7, в пряк отговор.
Независимо от това, интересът към криптовалутите от индустриалните гиганти нараства с бързи темпове. PayPal наскоро разкри решение за плащане с криптовалута за своята услуга за плащане.
Решението, наречено „Checkout with Crypto„, ще позволи на потребителите да плащат с Биткойн (BTC), Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH) и Лайткойн (LTC). Това се случва, след като платежният гигант активира крипто търговия на своята платформа към края на миналата година. Това доведе доведе до търговия с криптовалути на платформата на стойност над $242 милиона само за 24 часа.
Всъщност конкурентите на PayPal като Visa, Mastercard и Circle вече интегрират решения за плащане с криптовалута в тенденция, която се превръща в новата норма.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.