Независимо от призива за ETF и други опции, регулирани от SEC за инвеститори, крипто продължава да бъде до голяма степен беззаконно място.
Нов доклад от орган за финансови престъпления в САЩ обърна вниманието на индустрията към подозрителните дейности в сферата.
В реч, предадена на 2018 г. в Чик аго- Kent Block Legal Tech конференцията миналия четвъртък, директорът на FinCEN Кенет А. Бланко каза, че разследващата ръка получава над 1,500 жалби, свързани с крипто всеки месец.
Докато членовете на крипто индустрията правилно избягват централизираното присъствие на по-нататъшно правителствено регулиране, огромният обем на докладваните измами с криптовалути и нарастващият брой оплаквания предизвикват известно безпокойство. Въпреки че крипто все още представлява сиво пространство по отношение на налагането и регулирането на финансовото поведение, отдела работи съвместно с Комисията за ценни книжа и борси (SEC) в САЩ и Комисията за търговия с фючърси (CFTC).
Иновациите в областта на финансовите услуги могат да бъдат чудесно нещо … също трябва да сме наясно, че финансовото престъпление се развива както заедно с него, така и понякога заради него, като създава възможности за престъпници и лоши актьори, включително терористи и измамници.
Вместо да заклеймява крипто индустрията за ролята си в измами, Бланко все още намира технологията новаторска и признава необходимостта от насърчаване на този растеж, въпреки настоящата липса на регулация. Той заяви, че областта на финтех и крипто е изпълнена с „невероятни нововъведения“, но е необходимо да се намери начин да работим с регулаторните органи, за да приложим някои насоки за защита на инвеститорите и избягване на измами.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.