Дейвид Шварц, главен технически директор на Ripple Labs, Inc., наскоро заяви, че механизмът за консенсус на мрежата, използван от ръководството на XRP, е бил функционално по-добър от механизма за консенсус, основан на доказателства за работа (PoW), използван от Биткойн.
Шварц обясни, че чрез използването на протокола за разпределено споразумение на Ripple „вместо механизми за консенсус с доказателство за работа или PoW или доказателство за залог (PoS), „нетният резултат“ е, че XRP е „много, много, по-бързо „.
Той отбеляза още:
Минното дело изисква много повече време, защото по необходимост е по-трудоемко като изчисления.
Шварц обясни също как транзакционните разходи, свързани с използването на XRP леджъра, са много по-ниски в сравнение с мрежите Биткойн или Етериум.
XRP е предварително „изкопан“, което означава, че всички XRP токени (максималното им предлагане) вече са създадени, когато биват въведен за първи път.
Таксите са много по-ниски, защото не плащате на миньорите милиони долари, за да поръчате транзакции.
Като продължава да критикува методите на Биткойн и Етериум за потвърждаване на сделките, Шварц твърди, че времето за завършване на блок „са напълно непредсказуеми“. Те са средно 10 минути в Биткойн и 2 минути за Етериум. Но забелязвате, че може да има 30 минути без блок, но могат да бъдат намерени два блока едновременно. Всъщност това е статистически случайно поведение.
Той добави, че за разлика от Биткойн или Етериум, мрежата на XRP няма:
Диктатор, който избира кои транзакции ще продължат в кой блок. Мрежата като цяло избира какви транзакции се извършват по кой блок по справедлив начин, което е важно за някои приложения, като например, ако имате децентрализиран обмен …
Шварц също твърди, че транзакциите на XRP Ledger са „напълно потвърдени за около три секунди“ и че транзакционните разходи са само малка част от стотинка.
Американските регулаторни органи отново отложиха действията по предложения спот Solana борсово търгуван фонд, като отложиха евентуалното одобрение за последното тримесечие на 2025 г.
Dogwifhat (WIF) е мемe монета, базирана на Solana, пусната на пазара през ноември 2023 г.
Подобрените отношения между САЩ и Китай спомагат за възстановяването на доверието на инвеститорите на глобалните пазари, а криптовалутите не правят изключение.
Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital сигнализира за промяна в крипто инвестициите, описвайки Биткойн като все по-независим клас активи и подкрепяйки Solana като топ кандидат за спот борсово търгуван фонд (ETF).