В постоянно разрастващото се крипто и блокчейн пространство децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePINs) бързо променят начина, по който физическата и дигиталната инфраструктура си взаимодействат чрез Web3 технологиите.
През изминалата година глобални компании от висш ешелон започнаха да използват DePIN, за да подобрят достъпа до услуги, моделите на собственост и сигурността на мрежата.
Тези мрежи използват собствени токени или криптовалути, за да насърчават участието и да поддържат различни инфраструктурни системи, включително телекомуникационни.
Анализаторите прогнозират, че една водеща DePIN компания може да стане толкова значима, колкото Amazon Web Services в следващата пазарна фаза.
На 9 септември Lufthansa и Deutsche Telekom обявиха участието си в мрежата Peaq, стартирайки блокчейн възли. Тези възли, чиято обща стойност е над $170 милиарда, ще играят ключова роля в предстоящото стартиране на мрежата, предвидено за края на септември.
Участието на големи корпорации в управлението на тези възли е от решаващо значение за поддържане на децентрализирания характер на блокчейн и за подпомагане на растежа му. Това участие се разглежда като важна стъпка към интегрирането на DePIN в основните корпоративни приложения.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.