След продължително отсъствие от индийския пазар поради регулаторни проблеми Coinbase получи разрешение от индийския финансов регулатор да възобнови услугите си в страната.
Базираната в САЩ крипто платформа бе спряла дейността си в началото на 2023 г., но сега е готова да навлезе отново на един от най-бързо развиващите се пазари на дигитални активи в света.
С това регулаторно разрешение Coinbase се подготвя да пусне услуги за търговия на дребно в Индия по-късно тази година. Освен основната търговия, компанията очерта планове за въвеждане на инвестиционни продукти, специално разработени за индийските потребители.
Джон О’Логлен, регионален управляващ директор на Coinbase за Азиатско-тихоокеанския регион, подчерта силната екосистема от разработчици и предприемаческия потенциал на Индия.
Той отбеляза, че много индийски иноватори исторически са търсили възможности в чужбина, но криптовалутите могат да променят този пейзаж, като предоставят на местните разработчици инструментите и платформите, от които се нуждаят, за да мащабират идеите си в световен план. Coinbase се надява, че присъствието ѝ в Индия, заедно с блокчейн инфраструктура като Base, ще позволи на повече стартъпи да процъфтяват в страната.
Компанията разглежда Индия като ключов играч в глобалното технологично пространство, посочвайки нейната процъфтяваща стартъп култура и талантливи кадри като причини за подновения си фокус върху пазара. Сега Coinbase се присъединява към редиците на други международни борси, като Binance и KuCoin, които също са получили регулаторни одобрения за работа в страната.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Докато Вашингтон се отегли от правоприлагането срещу Coinbase, Орегон се активизира.
Частният инвестиционен фонд Advent финализира сделка за придобиване на ТВІ Bank от кредитната група 4finance Holding.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.