Coinbase, базираният в Сан Франциско крипто обмен, който вече се оценява на 8 милиарда долара, претърпя няколко допълнителни положителни развития.
Компанията съобщи, че е привлякла Prime клиент с 20 милиарда долара и е възстановила рекламите си във Facebook.
Coinbase се фокусира неотдавна върху големи институционални пари, като стартира попечителски услуги този месец и по-рано тази година създаде Coinbase Prime. Това са набор от инструменти, специално предназначени за институциите, както и група за институционално покритие със седалище в Ню Йорк, за да осигури по-добри услуги на тези клиенти. А стратегията очевидно вече започна да дава резултат.
Хедж фонд от 20 милиарда долара вече се е включил в prime програмата според „хора, запознати с въпроса“, цитирани от Business Insider. Екипа на Coinbase Prime работи с допълнителни масивни хедж фондове, за да се включат и в търговското пространство. Липсата на основен брокер, който да се използва, се възприема като основното препятствие за вкарването на големите пари в крипто, тъй като институционалните играчи не обичат да рискуват с пряко излагане на обмен.
Coinbase може да реши проблема, като стартира своя собствена услуга, функция, която на Уолстрийт обикновено е запазена за мегабанките. Дружеството планира също така да предложи маржин финансиране още в края на годината, което позволява на институционалните инвеститори да търгуват с капитал назаем за увеличаване на ливъриджа.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.