Крипто обмена и портфейл Coinbase оттегли предходното си изявление, че е получил одобрение от Комисията за ценни книжа и борси (SEC) на САЩ за търговия с ценни книжа, съобщава Bloomberg на 18-и юли.
Миналата седмица Coinbase съобщи, че вече може да работи като брокерски дилър, предлагайки цифрови токени, считани за ценни книжа. Това стана след придобиването на Keystone Capital Corp., Venovate Marketplace Inc. и Digital Wealth LLC.
Както се съобщава по това време, придобиването се осъществява с благословията на два регулатора: SEC и регулаторния орган за финансовата индустрия (FINRA).
Оттогава Coinbase оттеглиха изявлението си, твърдейки че всъщност не е получила подобна регулаторна подкрепа.
В изпратените на Bloomberg коментари, говорителката на Coinbase Рейчъл Хоровиц написа, че „не е правилно да се каже, че SEC и FINRA одобриха закупуването на Keystone от Coinbase, защото SEC не участва в процеса на одобрение“.
Докато FINRA „отказа да коментира“ по въпроса, SEC потвърди, че не е дала изрично одобрение за сделката. Хоровиц пише, че комуникацията на Coinbase със SEC е била „неформална“.
Одобрението на SEC не се изисква за промяна на приложението за контрол. Coinbase обсъди аспекти на предлаганите от нея операции, включително придобиването на Keystone Entity, на неформална основа с няколко членове на персонала на SEC.
Няколко други компании, свързани с крипто, също така са започнали процес на търсене на подобни лицензи с регулаторните органи на САЩ.
В началото на юни се появиха слухове, че „Robinhood“ е в разговори, за да получи банков лиценз в САЩ. Приложението Circle също се преследва както банков лиценз, така и с регистрацията като място за търговия и брокерска дейност със SEC.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.