Според доклад на компанията Coinbase се е превърнала във водещ оператор на възли в блокчейна на Етериум.
Борсата контролира сериозен дял от 11.42% от общия стейкнат Етериум, като към 3 март в валидаторите са засключили приблизително 3.84 милиона ETH (на стойност около $6.8 милиарда).
Антъни Сасано, водещ на The Daily Gwei, подчерта, че докато Lido, друга стейкинг платформа, управлява по-голям колективен дял, Coinbase държи най-големия индивидуален дял от всеки оператор на отделен възел в мрежата.
От борсата също така отчетоха забележителни показатели за производителност, като надхвърли целта си за време на работа на валидаторите с впечатляващите 99.75% време на работа, изпреварвайки целта си от 99%. Coinbase приписва този успех на ъпгрейд от 2024 г., който подобрява работата на валидаторите по време на поддръжката на възела „beacon“.
Освен това валидаторите на Coinbase имат дял на участие от 99.75%, което надминава средната стойност за мрежата на Етериум от 99.52%. Компанията също така сподели, че валидаторите се справят изключително добре с подаването на блокове, като средната им стойност е 99.76%, което е малко по-високо от средното ниво за мрежата.
За да осигури наистина децентрализирана мрежа на Етериум, от Coinbase заявиха, че управляват валидатори в множество региони, включително Япония, Сингапур, Ирландия, Германия и Хонконг, въпреки че работят с централизирана платформа за обмен.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.
След като приключи 2024 г. с високи резултати, крипто пазарът се сблъска с рязка корекция в началото на 2025 г. Ентусиазмът, който бе подхранван от благоприятния макро фон – включително президентската победа на Доналд Тръмп и позитивните сигнали от Федералния резерв на САЩ.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.