Водещата американска крипто борса Coinbase има за цел да се превърне в основно финансово приложение за своите клиенти.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, очерта подхода на компанията към въвеждането на нови функции в скорошно интервю за CNBC.
Целта на тези актуализации е да се моделира използването им така, че клиентите да предпочитат да плащат задълженията си и да начисляват лихви по заемите си чрез своите крипто сметки, а не чрез банковите системи.
„В традиционната банкова индустрия практиките на частичните резерви са стандартни и подлежат на строги регулации. Ние не планираме да се превърнем в банка. Просто искаме нашите клиенти да ни използват като основна финансова система.“
Парите промениха същността си и това, което бе на хартия, стана електронно и мобилно накрая. Новото поколение ще спре да използва пари в брой и кредитни карти, а телефоните ще се използват като банкови сметки.
Телефоните ще действат като виртуални портфейли, в които потребителите ще могат да прехвърлят пари, да проследяват ежедневните си разходи и дори да отпускат заеми. Coinbase вижда добра възможност тук.
„Напреднахме до известна степен с продукти като Coinbase Card, която дава възможност за разплащане, а USD Coin за поддържане на доларови баланси. В перспектива очакваме добавянето на функции като банкови преводи или банкови трансфери, които ще ни превърнат в основната финансова сметка“, заяви Армстронг. Той продължи да акцентира върху големия обем на традиционните финансови компании, които вече са възприели криптовалутите.
„Крипто вече се е превърнало в изборът на технология за 56% от компаниите от списъка Fortune 500. Нашето проучване на ръководителите на тези компании разкри масово участие.
Да вземем например, че BlackRock токенизира реални активи, JP Morgan използва блокчейн в Onyx, Google Cloud приема плащания в криптовалути, а млади финтех компании като Stripe и PayPal използват стабилни монети. По този начин е очевидно, че криптовалутите са се превърнали в основна част от финансовия сектор, като големите компании ги използват по един или друг начин“, сподели Армстронг.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).