Преди дългоочакваното преминаване на Етериум към доказателство за залог (PoS), фирмата за киберсигурност Cloudflare е готова да пусне и напълно да заложи нодове за валидиране на Етериум през следващите няколко месеца.
Целта е да се проучи енергийната ефективност, управлението на последователността и скоростта на PoS мрежата като част от ангажимента си към екологична устойчивост и да помогне за „изграждането на по-добър интернет“.
Cloudflare е основана през 2010 г. и предоставя услуги за уеб сигурност, като например защита на клиентите от DDoS атаки.
Cloudflare заяви, че експериментира със „следващото поколение Web3 мрежи, които приемат доказателство за залог“, като Етериум е първият в полезрението на компанията.
На този етап изглежда, че сливането и преходът към консенсусен механизъм за PoS са планирани да заработят до третото или началото на четвъртото тримесечие, като се изключат по-нататъшни забавяния, като Cloudflare отбелязва, че това ще доведе до „значителни подобрения на енергийната ефективност“ на мрежата.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: CryptoDnes представя първата си панелна дискусия!
Според блог публикация в понеделник, фирмата ще пусне нодове за валидиране на Етериум – 32 ETH са необходими на нод – през следващите няколко месеца. Не е посочено колко нодове или някаква конкретна начална дата:
Cloudflare ще участва в изследването и разработването на основната инфраструктура, която помага да се запази Етериум сигурен, бърз, както и енергийно ефективен за всички.
Фирмата заяви, че тестовете са свързани с нейния ангажимент към околната среда и помагат за проправянето на път, „който балансира ясната необходимост от драстично намаляване на консумацията на енергия на Web3 технологиите и възможността за мащабиране на Web3 мрежите“.
Cloudflare отбеляза, че предстоящите актуализации на Етериум значително ще намалят консумацията му на енергия, тъй като той се отклонява от екологично „предизвикателния“ модел за доказателство за работа (PoW), но „не се мащабира добре с темповете на използване, които виждаме днес“:
Енергията, необходима за работа на нод за валидиране на PoS, е по-малка от тази за PoW. Ранните оценки на Фондация Етериум изчисляват, че цялата мрежа Етериум може да използва само 2.6 мегавата мощност. Казано по друг начин, Етериум ще използва 99.5% по-малко енергия след сливането.
Въпреки че фирмата не очерта кой ще е следващият проект, върху който ще се съсредоточи, тя сподели, че ще работи с партньори в „криптографските, Web3 и инфраструктурни общности“ в бъдеще.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.