Финтех компанията Circle добавя своята крипто стабилна монета, USD Coin (USDC), към блокчейна на Polygon.
С Polygon USDC потребителите няма да трябва да свързват своите USDC от основната мрежа на Етериум към Polygon. Мостът между двата блокчейна е тромав за мнозина, защото е по-бавен от типичните ETH транзакции и носи такси за газ от основната мрежа на Етериум.
Изпълнителният директор и съосновател на Circle Джеръми Алер сподели в изявление мотивите си защо компанията добавя USDC към Polygon, който сега разполага с приблизително 20,000 dApps.
„Подкрепата на Polygon USDC в API на Circle Account и Circle е още една стъпка към превръщането на USDC в оперативно съвместимa с по-водещите блокчейн мрежи, което помага за насърчаване на по-голямото възприемане на базираните на долара дигитални валути в интернет“, каза Алер.
Въпреки че базираният на Polygon USDC е нещо ново, самата стабилна монета не е – $110 милиона са наляти в проекта от рискови капиталисти за създаването му през 2018 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Майкъл Сейлър: Биткойн няма да стигне до 0, а до $1 милион
Днес USDC съществува като междуверижна стабилна монета. Може да се използва в основната мрежа на Етериум, Algorand, Solana, Stellar, Avalanche, Flow, Tron, Hedera и сега Polygon.
Корпоративният директор на Polygon Technology Антони Мартин каза в интервю, че Polygon USDC ще помогне за изглаждането на [услугите за купуване на криптовалути с фиат] и потребителското изживяване на Polygon. Той също така ще бъде интегриран за автоматични изплащания.
„В средносрочен/дългосрочен план ние виждаме тази опция като много добър ход за международна търговия, за парични преводи за различни страни“, сподели Мартин.
Добавянето на USDC към Circle идва малко след като Tether добави своята стабилна монета USDT към Polygon през май.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Съоснователят на Етериум Виталик Бутерин отправи революционно предложение с цел подобряване на ефективността на мрежата.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
Доналд Тръмп отново нашумя в крипто пространството – този път с предстояща игра, базирана на блокчейн, която съчетава виртуални недвижими имоти и дигитални активи.
Главният изпълнителен директор на BlackRock Лари Финк прокарва смела визия: Финансов свят, в който всички активи – акции, облигации, недвижими имоти – се дигитализират и обменят чрез блокчейн.